Konserwacja podwozia

Jak się zabezpieczyć przed niechcianymi korozjami na podwoziu?

Zabezpieczenia antykorozyjne samochodów wykonujemy środkami antykorozyjnymi . W zależności od wielkości auta i zakresu zleconych prac usługa jest wykonywana w ciągu 3-5 dni, w zakres której wchodzi:

 

  • Mycie wysokociśnieniowe podwozia /100 bar/.
  • Suszenie samochodu na ogrzewanej hali przez około 12 godzin.
  • Powlekanie miejsc głębiej skorodowanych środkiem zawierającym inhibitor korozji.
  • Wygrzewanie blach nadwozia w suszarni, tak aby później nakładane środki antykorozyjne wprowadzone w trudno dostępne miejsca mogły głęboko penetrować w połączenia zgrzeinowe profili zamkniętych co jest warunkiem skuteczności zabezpieczenia.
  • Zabezpieczenie antykorozyjne profili zamkniętych techniką pneumatyczną polegającą na nakładaniu środka na ścianki przy użyciu dysz wirujących.
  • Zabezpieczenie antykorozyjne płyty podwoziowej przy użyciu technik hydrodynamicznych /200÷300 bar/
  • Montaż wcześniej zdjętej tapicerki, mycie nadwozia
  • Na trwałość powłok antykorozyjnych firma udziela dwuletniej gwarancji. Realnie rzecz biorąc, zabezpieczenie starcza na ok. 3 lat. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

Przegląd antykorozyjny - spłukanie soli z podwozia.

Zaleca się przeprowadzać przeglądy antykorozyjne powłok połączone z ewentualnym ich uzupełnieniem również po obtarciu podwozia.

Zabiegi te należy wykonywać wczesną wiosną i łączyć z myciem podwozia z soli po zimie. W czasie trwania gwarancji zabezpieczenia przeglądy i uzupełnienia są bezpłatne, płatne jest tylko mycie podwozia.

Sól, która osiada na samochodach po zimie jest główną sprawczynią korozji. Ocenia się, że za korozję naszych aut nawet do 80% jest odpowiedzialna sól, którą są posypywane drogi.

 

Korozja dopadnie każdego o ile się przed tym właściwie nie zabezpieczymy.

Korozja jest zniszczeniem, które dopada każde nie zadbane auto.

Jak do tego dochodzi? - Po przez przypadkowe przytarcia, brak mycia podwozi, jeżdżenie przez zły stan dróg (na których znajdują się kamienie albo dołki powodują otarcia) wysoka wilgotność oraz sól na drogach.

Ale również i na tym wcześniejszym etapie składania samochodu spotykamy się, że nie wszystkie elementy są należycie zabezpieczone przez producenta. Takie sytuacje powoduje wytwarzanie  korozji.

Jak zabezpieczyć się przed zniszczeniami? - Jak konserwować podwozie?

Oczywiście można samemu spróbować dokonać ochrony samochodu, jednak należy pamiętać, że nie będzie ona tak dokłada i trwała jak u specjalistów.

Innym dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest wybranie się do fachowcy, który zajmie się naszą maszyną dużo dokładniej oraz precyzyjniej.

A na takim efekcie nam jak najbardziej zależy. Ponieważ chcemy jak najdłużej strzec się od inwazji korozji na naszym podwoziu.

Również dodatkową formą ochrony jest dokładne mycie na każdej wizycie na myjni podwozia.

A najlepszym serwisem samochodowym do którego powinieneś się udać w okolicach Trójmiasta jest JB SERVIS.

Zrobimy tak by korozja szybko nie powróciła na blachę Twojego auta.