Klimatyzacja Kartuzy

Jak często należy przyjechać do JB SERVIS by poddać klimatyzację.

Eksperci pracujący w firmie JB SERVIS posiadają wieloletni bagaż doświadczeń w tej branży. Są prawdziwymi profesjonalistami w swoim fachu.

Realizowali naprawy klimatyzacji najróżniejszych modeli gdzie mieli do czynienia z przeróżnymi szkodami.

Wiedza jaką posiadają jest przez nich bezustannie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowoczesnych technologii, tak by mogli zadowolić nawet tego najbardziej wymagającego klienta.

Jednak bezimiennie zachowane są pewne standardy.  Nasi specjaliści radzą, aby serwis klimatyzacji przeprowadzać co najmniej raz na 12 miesięcy. A najlepszą porą roku do jej realizacji jest wiosna. Sprawdź swoją klimatyzację samochodową w naszym warsztacie w Kartuzach.

Klimatyzacja w standardowym wyposażeniu każdego auta.

Klimatyzacja jeszcze do niedawna znajdowała się w wyposażeniu wyłącznie tych luksusowych modelach. Jednak technika ruszyła na tyle do przodu, że klimatyzacja stała się podstawowym elementem standardowego wyposażenia tak jak elektryka w regulacji okna czy wspomaganie układu kierowniczego.

Możemy spotkać ją już teraz nawet w tych najmniejszych, miejskich modelach.  By jednak działała odpowiednio należy o nią systematycznie dbać i dopełniać należyte płyny.

O awarii samochodowego schładzacza może świadczyć kilka objawów.

Rozpoznanie awarii nie jest ciężkie jednak wielu osobą może ten defekt umknąć. Należy jednak co jakiś czas kontrolnie zwrócić uwagę na ten mechanizm, ponieważ długo nie sprawdzana może spowodować dużo więcej kosztownych szkód.

Co jeżeli po uruchomieniu klimatyzacji do kabiny nie dostaje się zimne powietrze? - Prawdopodobnie może oznaczać to, że w układzie skończył się czynnik schładzający, być może w wyniku nieszczelności gaz chłodzący wydostał się do atmosfery, a być może któryś z elementów klimatyzacji uległ uszkodzeniu.

Uszkodzenie jednego z przewodów może być również powodem dlaczego klimatyzacja przestała chłodzić. Wraz z wydostającym się płynem wypływa również olej, który podczas pracy klimatyzacji służy do smarowania kompresora.

Jeżeli właściciel samochodu nie zareaguje w porę na nieszczelność może doprowadzić do zatarcia kompresora. A konieczność jego wymiany może osiągnąć nawet dziesięciokrotność kwoty, którą mechanik naliczyłby za naprawę wcześniejszą usterki.

Dziwne dźwięki wydostające się z klimatyzatora? - Kierowco bezzwłocznie udaj się do JB SERVIS w Kartuzach, ponieważ bardzo prawdopodobny jest fakt, że doszło do awarii jednego z elementów klimatyzacji, a jedna szkoda może w bardzo szybki sposób spowodować uszkodzenie innych elementów.

Skąd biorą się nieszczelności w klimatyzacji samochodowej?

Zepsuta klimatyzacja może wynikać m.in. z uszkodzenia skraplacza.

Jest to niestety wpadka inżynierów, którzy projektowali układ. Jest on umieszczony na przodzie pojazdu tuż przed chłodnicą. Kurz, uderzenia kamieni czy sola sypana zimą ma tam doskonały dostęp, z którego wyniku tworzą się korozję. Skutkiem jest ostatecznie wyciek czynnika chłodzącego, zakłócenia pracy klimatyzacji i konieczność wymiany elementu.

Kolejnym punktem jest wentylator skraplacza. Awaria wentylatora doprowadza do spadku wydajności pracy schładzacza i prędzej lub później sprawia, że koniecznością staje się wizyta w warsztacie.

Ostatnim powodem awarii bywa elektronika. Głównym prowodyrem może się okazać uszkodzony czujnik w układzie chłodzącym ewentualnie nawet jedna kontrolka temperatury.