Klimatyzacja Chwaszczyno

Podstawa na lato to działająca klimatyzacja w Twoim samochodzie.

Klimatyzacja w autach w XXI w. jest niemalże podstawowym wyposażeniem tak jak elektryczne sterowanie szyb.

Jeszcze do niedawna znajdowała się wyłącznie w luksusowych samochodach jednak postęp technologii tak jak i w motoryzacji stawia coraz dalsze kroki także na ten moment klimatyzację znajdziemy już nawet w małych, miejskich pojazdach. Jednak należy pamiętać by również w celu poprawnego funkcjonowania o to udogodnienie trzeba zadbać.

Każdy w tym celu kierowca powinien zapoznać się z podstawową oraz ogólną wiedzą dotyczącą tego sprzętu.

Dlaczego? Klimatyzacja nie należy do technologii samoobsługowej, wymaga ona określonych zabiegów serwisowych, które zapewniają jej bezawaryjne funkcjonowanie przez dłuższy okres czasu.

Zacznij serwisować swoją klimatyzację w naszym warsztacie w Chwaszczynie.

O czym warto pamiętać podczas naprawy klimatyzacji.

Jako serwis zajmujący się klimatyzacjami w Chwaszczynie spotykamy się na co dzień z najróżniejszymi jej naprawami. Jednak powtarzamy bezustannie klientom, żeby dana naprawa nie wystąpiła wystarczyło systematyczne oraz sumienne dbanie o to narzędzie.

Akurat w tej kwestii pozostajemy nieomylni, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często zostaje klimatyzacja zaniedbana. Większość napraw klimatyzacji jakie wykonujemy można było uniknąć, gdyby tylko kierowca zadbał odpowiednio wcześniej o ten układ.

Komfort ale i także bezpieczeństwo zagwarantowane po przez działającą klimatyzację.

Rzeczą jasną jest fakt, że klimatyzacja ma główne zastosowania w celu ochłodzenia naszego ciała w upalne dni. Jazda samochodem staje się przyjemniejsza i sprawia nam znacznie większa satysfakcje.

Chłodne powietrze puszczone z klimatyzatora wydaje się być prawdziwym zbawieniem. Jednak nie należy zapominać, że obok komfortu stoi również bezpieczeństwo naszej jazdy. 

Nie wolno bagatelizować tych naprawdę upalnych dni. Jazda przy naprawdę wysokiej temperaturze powoduje rozkojarzenie oraz dekoncentrację. Zapewne już niejednokrotnie spotkaliśmy się z informacjami o omdleniach za kierownicą. Należy się od tego ustrzec, ponieważ sprawia to znaczące niebezpieczeństwo na drodze ruchu.

Smród z klimatyzacji - Klimatyzacja samochodowa powinna pracować bez żadnego zapachu. Jeżeli czujesz z nawiewu nieprzyjemny zapach, oznacza to jedno. Pilnie potrzebujesz czyszczenia układu.

Należy niezwłocznie udać się do JB SERVIS w Chwaszczynie. Układ wymaga czyszczenia zarówno parownika jak i również kanału wentylacji. Ale innym powodem może być również pojawienie się grzyba i pleśni w układzie. Pleśń jest powodem wielu groźnych chorób, także niezwłocznie udaj się do nas.

My zadbamy by wszystko działało bez najmniejszego zarzutu. Zajmujemy się naprawami klimatyzacji samochodowej w Chwaszczynie.

Jak często należy serwisować klimatyzację w aucie?

Jeżeli chcesz by Twoja klimatyzacja działała bez najmniejszego zarzutu musisz pamiętać o tych kwestiach:

  • Uzupełnienie czynnika chłodzącego - mimo niezauważalnych na początku nieudogodnień, sprawia w późniejszym użytkowaniu znacznie problemy. Zalecamy uzupełnienie poziomu tego gazu przynajmniej raz na 12 miesięcy.
  • Smarowanie olejem - w momencie zapomnienia o tym ważnym elemencie skuteczność spada wraz z poziomem chłodzenia, jeżeli jednak tak nie następuje istnieje wysokie ryzyko zatarcia co doprowadzi do porządnej oraz kosztownej awarii.
  • Sprawdzanie szczelności układu lub zapchania kanałów.